Prowadził dobre życie, wyhodował gigantyczne, unikalne poroże z niesamowitymi zębami, czasami miał problemy z zasypianiem i był ulubieńcem wielu mieszkańców, ale słynny muley z Bend, Buck Norris, zmarł dziś wcześniej po uderzeniu przez pojazd.

Wypadek miał miejsce po północnej stronie miasta, w pobliżu biur ODOT.

Ekipy miejskie odzyskały tuszę, którą można było zidentyfikować po kolczyku założonym w listopadzie ubiegłego roku, kiedy kozioł musiał zostać uwolniony przez biologów z zagrażającego życiu drutu zaplątanego wokół szyi i stojaka.

JELEŃ MUŁOWY ZNANY JAKO BUCK NORRIS W LISTOPADZIE UBIEGŁEGO ROKU PO TYM, JAK DRUT ZOSTAŁ ODCIĘTY OD JEGO SZYI I POROŻA. ODFW POINFORMOWAŁO, ŻE ZWIERZĘ ZOSTAŁO POTRĄCONE I ZABITE PRZEZ POJAZD 29 MAJA. (ODFW)

“Pracownicy ODFW w rejonie Bend i w całym stanie są zasmuceni stratą” – poinformowała Michelle Dennehy z agencji, która dodała, że według jej wiedzy nikt nie został ranny w pojeździe.

Na naszej stronie na Facebooku, gdzie po raz pierwszy opublikowaliśmy wiadomości, wiele osób wyraziło smutek z powodu śmierci kozła, którego wiek szacuje się na 9 do 10 lat, co jest wysokie dla muła.

“Podczas gdy zwyczaj przebywania Bucka Norrisa w granicach miasta Bend pomógł chronić go do późnego wieku, w końcu naraził go na ryzyko” – powiedział Dennehy.

Znany również jako Nosler Buck z powodu lokalnej firmy produkującej amunicję, na której terenie czasami przebywał – gdyby tylko o tym wiedział – słynny film nakręcony jakiś czas temu uchwycił jelenia walczącego o pozostanie przytomnym i łapiącego w ciepły letni dzień.